Akinių remontas

Akiniai kaip ir kiekvienas kasdien naudojamas daiktas gali sulūžti. Ar tai atsitiktų dėl įvykusios nelaimės, ar dėl netaisyklingo akinių naudojimo – dažniausiai galimas akinių remontas. Nebūtina iš karto pirkti naujų akinių. Kaip elgtis sulūžus akiniams ir kaip nuspręsti – akinių remontas ar nauji akiniai?

Akinių remontas yra sudėtinas, daug atidumo ir kruopštumo reikalaujantis darbas. Daugybė skirtingų akinių rėmelių tipų ir jų gamyboje naudojamų medžiagų, itin smulkios, skirtingos detalės – visa tai dar labiau apsunkina akinių remonto galimybes. Dėl šios priežasties visų pirma ir svarbiausia nerekomenduojame akinių remontuoti patiems. Didžioji dalis akinių remonto namuose baigiasi neremontuotinai sugadintais akiniais ar net pažeistais brangiais akinių lęšiais.

Mūsų patarimai ir ar apskritai verta remontuoti akinius – visą informaciją rasite žemiau:

$

Akinių remontas - ar verta? Ar geriau pirkti naujus akinius?

$

"Miesto Optika" akinių remonto paslaugos ir kainos

Akinių remontas – ar verta? Ar geriau pirkti naujus akinius?

Sutaisyti galima viską. Tačiau ne visada tai apsimoka. Kadangi akinių remontas gali būti labai įvairus – priklausomai tiek nuo pačio atliekamo remonto pobūdžio, tiek nuo Jūsų turimų dioptrijų, tiek nuo rėmelio ar akinių lęšių kokybės – pateikiame mūsų praktines rekomendacijas kada remontuoti akinius tikrai verta, o kada vertėtų svarstyti kitus variantus.

Jei reikalingas smulkus akinių remontas, kaip akinių noselės pakeitimas, varžtelio pakeitimas, smulkus koregavimas sulanksčius akinius ar kojelių antgalių keitimas visada rekomenduojame remontuoti akinius. Toks akinių remontas atliekamas ganėtinai greitai ir yra tikrai nebrangus.

Jei akis tikrinotės seniau nei prieš porą metų, prieš taisant akinius rekomenduotume pasitikrinti savo regėjimą. Dažnu atveju akiniai sulūžta juos naudojant gerokai ilgiau nei 2 metai, o per šį laiką gali pasikeisti ir Jūsų regėjimas. Mūsų rekomendacija saugoti savo akis ir netaisyti ir nenešioti akinių, kurie Jums netinka. 

akiniu remontas miesto optika
akiniu remontas miesto optika

Jei akiniai buvo ganėtinai pigūs (pavyzdžiui kainavo iki 20 €) remontuoti didesnių problemų, kaip nulūžusi akinių kojelė, sulūžę akinių rėmeliai ar pažeist akinių lęšiai, dažniausiai neverta. Šiuo atveju akinių remontas gali būti nepigus ir ilgas dėl reikalingų specifinių įrankių, patirties ir netrumpo darbo norimam rezultatui pasiekti.

Jei akiniai buvo pigūs rekomenduotume atlikti jiems tik itin smulkius pataisymus kaip noselių pakeitimą, iškritusio varžtelio keitimą, smulkų koregavimą jei sulankstėte šiuos akinius. Vėlgi pasikartosime – jei lūžo tokių akinių rėmeliai, nulūžo kojelė ar sudaužėte lęšius gali būti pigiau įsigyti naujus akinius, nei tvarkyti senuosius.

Jei atsitikus nelaimei buvo pažeisti akinių lęšiai verta pagalvoti apie naujų akinių užsisakymą, nes tikėtina reikės gaminti naujus akinių lęšius. Sugadinti akinių lęšiai nėra taisomi, poliruojami ar kitaip sutvarkomi – modernūs akinių lęšiai yra padengti itin plonomis dangomis, kurios palengvina akinių lęšių priežiūrą, kasdienį naudojimą. Pažeidus šias dangas jų atstatyti nėra galimybės.

Tuo tarpu akinių lęšiai įprastai sudaro daugiau nei 50% galutinės akinių kainos, o įprastai optikos salonuose užsisakant akinių lęšius į senus rėmelius garantijos nėra taikomos. Kai kuriuose optikos salonuose net pasitaiko atvejų kai atsisakoma klientams pakeisti akinių lęšius senuose rėmeliuose. Akinių lęšių keitimas sukelia dideles apkrovas rėmeliui ir itin dažnu atveju senas akinių rėmelis šio žingsnio neatlaiko ir lūžta nepataisomai. Tokiu atveju yra pagaminami brangūs akinių lęšiai, kurių nebėra galimybės panaudoti.

Mūsų rekomendacija dažniausiai pažeidus akinių lęšius – užsisakyti naujus akinius, išskyrus tuos atvejus, kai užsisakinėjate ekonominius akinių lęšius. Šiuo atveju užsisakę naujus akinius į senuosius rėmelius galite užsisakyti ekonominius akinių lęšius ir turėsite atsarginius akinius bėdos atvejams.

akiniu remontas miesto optika
akiniu remontas miesto optika

Visais kitais atvejais sulūžus akiniams verta pagalvoti apie akinių remontą. Šiais laikais galima suremontuoti didžiąją dalį sulaužytų akinių, tačiau sudėtingas remontas rinkoje gali kainuoti tiek pat, kiek nauji akiniai. Patarimas – visada pasidomėti ir palyginti akinių remonto ir tik akinių rėmelio ar tik akinių lęšių keitimo kainas.

Akinių remontas „Miesto Optikoje“ – paslaugos ir kainos

Jei akis tikrinotės metų laikotarpyje, su akiniais matote gerai – akinių remontas gali būti geras pasirinkimas. Toliau būtina įvertinti ar akiniai apskritai gali būti suremontuoti ir ar tai daryti yra racionalu iš finansinės pusės.

Smulkus akinių remontas

Tai smulkūs akinių remonto darbai, kuriuos dažniausiai atliksime optikos salone Jums atvykus bet kokiu Jums patogiu laiku. Žinoma, jei reikės didesnio akinių remonto sulūžusius akinius teks kuriam laikui palikti optikos salone. „Miesto optika“ optikos salonuose atliekame šiuos smulkius akinių remontus:

Akinių valymas

2.50 € – 10.00 €

Akiniai remontui turėtų būti pateikiami švarūs. Tačiau jei neturite priemonių ar nepavyksta kruopščiai išvalyti akinių – tą galime padaryti mes. Akinių valymas atliekamas naudojant specialius valiklius ir servetėles, galimai išardant akinius. Akiniai taip pat gali būti valomi ultragarsinėje vonelėje. Nuo to priklauso ir akinių valymo kaina.

Noselių keitimas (2 vnt.)

5.00 €

Akinių noselės – vienos labiausiai ir grečiausiai susidėvinčių akinių detalių. Noselės gali nulūti, galite pamesti jas priveržiantį smulkų varžtelį ar jos gali pageltonuoti nuo saulės šviesos ar nuo kontakto su oda. Šis akinių remontas ganėtinai paprastas tačiau reikalauja specialių įrankių.

Silikoninių minkštų noselių keitimas (2 vnt.)

6.00 €

Mūsų rekomendacija norintiems komforto ir tiems, kuriems akiniai nuolatos nuspaudžia nosis – minkštos akinių noselės iš silikono su oro pagalvėle. Šiek tiek greičiau susidėvi nei įprastos, tačiau nepalyginamai patogesnės.

Akinių varžtelio keitimas

2.00 €*

Pamesti akinių varžteliai turbūt antra dažniausia problema po nulūžusių akinių kojelių. Itin smulkūs ir lengvai pametami, todėl ši problema itin sunkiai sutvarkoma namuose. Dažniausiai pametami akinių rėmelių kojeles tvirtinantys varžteliai dėl dažno lankstymo.

Mūsų patarimas jei skaitote, bet neturite šių problemų – prevenciškai paveržkite akinių rėmelio varžtelius ir užtepktie itin mažą kiekį paprasto nagų lako ant įsukto varžtelio galvutės – taip varžtelis neatsilaisvina ir neiškrenta bėgant laikui.
*kaina taikoma nefleksinio varžtelio keitimui

 

Smulkus rėmelio koregavimas

6.00 €

Ar jaučiate, kad akiniai pakeitė formą nuo kasdienio naudojimo, galbūt pradėjo slinkti nuo veido – tai normalu ir ši problema lengvai išsprendžiama minimaliai pakoreguojant rėmelį. Žinoma, koreguojame rėmelius ir atsitikus didesnėms nelaimėms – akiniams nukritus, ant jų atsisėdus ar užlipus, tik toks akinių koregavimas jau priskiriamas sudėtingam akinių remontui ir gali užtrukti. Taip pat, koreguojant rėmelius netaikomos garantijos ir neatsakome, kad akinių rėmelis atlaikys atitaisymus.

Reikalingas akinių remontas? Užsukite pasikonsultuoti ir galbūt mes sutvarkysime Jūsų akinius už priimtiną kainą. Mūsų optikos salonus rasite paspaudę nuorodą:

Miesto Optika logo

Sudėtingas akinių remontas

Atsitiko didesnė bėda ir Jūsų akiniams reikalingas sudėtingesnis remontas? Taip pat galime padėti. Tiesiog teks palikti akinius ilgesniam laikui – šiuos akinių remonto darbus atlieka specializuoti meistrai. „Miesto optika“ optikos salonuose galime padėti ir šiomis problemomis:

Sudėtingas noselių keitimas (2 vnt.)

10.00 € – 12.00 €

Netipinių tvirtinimų, prasuktų varžtelių ar itin užstrigusių noselių keitimas. Dažniausiai taikoma įprasto noselių keitimo kaina, tačiau akinių remontas užtrunka ilgiau. Esant prasuktiems varžteliams ar sulaužytiems akinių noselių tvirtinimams taikoma sudėtingo remonto kaina.

Varžtelio keitimas esant sugadintam rėmelio sriegiui

5.00 – 10.00 €

Pasitaiko atvejų, kai varžtelis dėl akinių rėmelio deformacijos (pavyzdžiui ant akinių atisiėdus ar jiems nukritus) yra išplėšiamas ir taip sugadinamas rėmelio sriegis. Tokiu atveju akinių remontas yra kur kas sudėtingesnis, nei tik varžtelio keitimas.

akiniu remontas miesto optika

Rėmelio koregavimas 

10.00 €

Akiniams praradus savo pradinę formą, tačiau esant sudėtingesnėms situacijoms – turint titainius akinių rėmelius ar akinių rėmelius su valu – akiniai gali būti koreguojami specializuotų meistrų. Tai įprastas tik ilgiau užtrunkantis, smulkus akinių rėmelių, koregavimas.

Sudėtingas rėmelio koregavimas

15.00 €

Akiniams nukritus, ant jų atsisėdus ar užlipus reikalingas sudėtingesnis akinių remontas. Siekiant išsaugoti rėmelį ar daugiau nepažeisti akinių lęšių gali būti reikalingi specifiniai įrankiai. Tokiais atvejais akinių rėmelių koregavimas atliekamas specializuotų meistrų ir akinių remontas užtrunka šiek tiek ilgiau. Koreguojant rėmelius netaikomos garantijos ir neatsakome, kad akinių rėmelis atlaikys atitaisymus.

Remontinės kojelės keitimas (2 vnt.)

nuo 20.00 €

Nulūžo akinių rėmelio kojelė? Galime padėti – paprastesniems akinių rėmeliams pritaikome standartines remontines kojeles. Kojelės šiuo atvjeu nebus tokios pačios kaip tos, kurios sulūžo, tačiau dažniausiai skirtumus pastebi tik akyliausi. Puikus variantas norintiems suremontuoti paprastesnius ekonominės klasės akinių rėmelius.

Kojelės keitimas (1 vnt.)

Kainos teirautis optikoje

Turite akinius su vidutinės ar aukštesnės klasės akinių rėmeliais ir sulaužėte akinių rėmelio kojelę? Dažnu atveju galime Jums parūpinti „Miesto Optika“ optikose įsigytų akinių rėmelių kojelių, kurios bus identiškos. Dėl prekinių ženklų ir jų gaminamų rėmelių įvairovės prašome teirautis optikoje ar pavyks suremontuoti Jūsų akinius.

Šarnyro keitimas

12.00 €

Atsitiko nelaimė ir sulūžo ne akinių rėmelio kojelė, o išlūžo kojelės tvirtinimo šarnyras iš pačio rėmelio? Tai ganėtinai nesunkiai sutvarkoma problema, turin tinkamus įrankius ir patirties. Toks akinių remontas užtrunka ilgiau ir gali būti atliktas tik plastikiniams rėmeliams.

akiniu remontas miesto optika

Akinių rėmelio valo pakeitimas

9.00 €

Įprastas pusiau berėmių akinių rėmelių su valu remontas. Nutrūkus valui ar tiesiog iškritus akinių lęšiui nerekomenduojame remontuoti patiems, nes galite nesunkiai pažeisti akinių lęšius be specifinių remonto įrankių. Taip pat rekomenduojame keičiant valą tai padaryti abiems akinių lęšiams dėl galimo seno valo pageltimo nuo aplinkos poveikio.

akiniu remontas miesto optika

Rėmelio virinimas be dažymo

18.00 €

Akinių remontas sulaužius paprastus metalinius akinių rėmelius. Tai pigus ir paprastas sprendimas jei sulaužėte savo metalinius akinių rėmelius. Nerekomenduojame taip remontuoti geresnių akinių rėmelių ir ypač vardinių akinių rėmelių, kuriems įprastai galime gauti naujas sulaužytas detales.

akiniu remontas miesto optika

Sudėtingas akinių remontas atliekamas per ne daugiau nei 14 kalendorinių dienų. Norint akinių remontą atlikti skubos tvarka taikomas papildomas 9.oo € mokestis

Reikalingas akinių remontas? Užsukite pasikonsultuoti ir galbūt mes sutvarkysime Jūsų akinius už priimtiną kainą. Mūsų optikos salonus rasite paspaudę nuorodą:

Mūsų atliekamas akinių remontas neišsprendžia Jūsų problemos?

„Miesto Optika“ optikose neatliekame sulaužytų plastikinių, titaninių ir sudėtingos konstrukcijos rėmelių taisymo. Sulūžus mylimam akinių rėmeliui ir mums negalint jo sutaisyti rekomenduojame kreiptis į specializuotas akinių rėmelių remonto dirbtuves Lietuvoje kaip https://www.akiniumeistras.com/  ar https://www.akiniuremontas.lt/

Kilo klausimų?

Nesidrovėkite ir parašykite arba paskambinkite mums! Mielai atsakysime į visus su optika susijusius klausimus.