Akiniai nuo saulės - ne tik apsauga sveikatai

Akiniai nuo saulės yra daugiau nei tik praktiškas aksesuaras, apsaugantis akis nuo žalingų UV spindulių ar kitų akių ligų. Jie taip pat yra įdomus ir madingas būdas išreikšti savo asmeninį stilių ir individualumą. Daugybė skirtingų formų, dydžių ir spalvų – raskite tobulus akinius nuo saulės, atitinkančius jūsų unikalią estetiką. Nuo klasikinių aviatorių iki drąsių ir spalvingų acetatinių akinių rėmelių – kiekvienai asmenybei. Nesvarbu, ar ieškote išskirtinio mados kūrinio, ar tiesiog norite savo kasdieniniam įvaizdžiui suteikti ryškumo.

Čia rasite viską, ką reikia žinoti renkantis akinius nuo saulės siekiant apsaugoti savo akis ir žinoma pagal savo poreikius ir stilių. Domina konkretus klausimas? Čia apžvelgsime šias temas:

$

Akiniai nuo saulės - prevencija nuo akių ligų

$

5 populiariausi akinių nuo saulės tipai - kokius pasirinkti?

$

Akiniai nuo saulės - jų lęšių skirtumai ir į ką atkreipti dėmesį

$

Naujiena! Kodak ir ArtLife akiniai nuo saulės "Miesto Optika" optikose

Akiniai nuo saulės akių ligų prevencijai

Akinių nuo saulės nešiojimas suteikia daug naudos sveikatai. Štai keletas pagrindinių punktų, kaip akiniai nuo saulės gali apsaugoti jūsų regėjimą ir bendrą akių sveikatą ilgalaikėje perspektyvoje:

Mažina kataraktos riziką

Akinių dėvėjimas nuo saulės gali padėti sumažinti riziką susirgti katarakta – akių liga, kai akies lęšiukas drumsčiasi ir praranda skaidrumą. UV spinduliuotė gali pažeisti akies lęšiuko baltymus, dėl šios priežasties gali išsivystyti katarakta. Dėvėdami akinius nuo saulės, kurie blokuoja 99–100% UV spindulių, galite žymiai sumažinti šią riziką.

Tai ypač svarbu tiems, kurie daug laiko praleidžia saulėje, pavyzdžiui, atostogaudami ar sportuodami lauke. Dėvėdami nuo UV spindulių apsaugančius akinius nuo saulės galite apsaugoti akis nuo žalingų saulės spindulių ir sumažinti kataraktos išsivystymo riziką.

akiniai darbui kopmiuteriu katarakta

Apsaugo nuo UV spindulių

Akiniai nuo saulės yra svarbus aksesuaras, apsaugantis akis nuo žalingų UV spindulių. UV spinduliuotė gali sukelti daugybę problemų, įskaitant kataraktą, akių nudegimus saulėje. Dėvėdami akinius nuo saulės, kurie blokuoja 99–100% UV spindulių, galite žymiai sumažinti šių problemų riziką.

Tai ypač svarbu tuo metu, kai daug laiko praleisite intensyvioje saulėje, pavyzdžiui, atostogaudami. Nesvarbu, ar gulite prie baseino, tyrinėjate naują miestą ar keliaujate į paplūdimį – akiniai nuo saulės yra būtini norint apsaugoti akis nuo žalingų saulės spindulių. Todėl kitą kartą keliaudami ar eidami į paplūdimį nepamirškite savo  akinių nuo saulės.

Mažina akinimą

Akiniai nuo saulės gali ne tik apsaugoti akis nuo UV spindulių, bet ir padėti sumažinti ryškios šviesos sukeliamą akinimą. Akinimą sukelia itin ryški šviesa, atsispindinti nuo plokščių paviršių, tokių kaip vanduo ar sniegas. Tai gali būti nemalonus trumpalaikis nepatogumas, kuris gan greitai sukelia įtampą akyse, kuri gali pereiti į galvos skausmą ir nuovargį.

Akiniai nuo saulės su poliarizuotais lęšiais ypač efektyviai sumažina akinimą. Jie nepraleidžia šviesos, kuri atsispindi nuo horizontalių paviršių, o tai gali pagerinti matomumą ir leisti jaustis kur kas patogiau ir saugiau užsiimant veikla lauke, pavyzdžiui vairuojant ar sportuojant.

Akiniai nuo saulės vyrams ir moterims akinimas

Apsaugo itin jautrią odą aplink akis

Akiniai nuo saulės gali ne tik apsaugoti akis nuo žalingų UV spindulių ir sumažinti kataraktos riziką, bet ir padėti apsaugoti jautrią odą aplink akis. Oda aplink akis yra itin plona ir švelni, todėl ji labiau linkusi į senėjimą ir saulės šviesos daromą žalą. Akiniai nuo saulės gali padėti apsaugoti šią vietą nuo žalingų saulės spindulių, išlaikyti ją sveiką ir jaunatvišką.

Mažina geltonosios dėmės degeneracijos riziką

Ar žinojote, kad saulės akinių nešiojimas gali padėti sumažinti su amžiumi susijusios geltonosios dėmės degeneracijos riziką, kuri yra pagrindinė vyresnio amžiaus žmonių regėjimo praradimo priežastis? Regėjimo praradimą sukelia geltonosios dėmės, už regėjimą atsakingos akies dalies, pažeidimas. Ilgalaikis UV spindulių poveikis laikomas susijusiu su geltonosios dėmės degeneracijos vystymusi, todėl 99–100 % UV spindulių blokuojančių akinių nuo saulės dėvėjimas gali padėti sumažinti šią riziką ir išsaugoti Jūsų regėjimą.

Akinių nuo saulės nešiojimas – tai paprastas žingsnis, galintis labai pakeisti jūsų akių sveikatą. Tai ypač svarbu tiems, kurie daug laiko praleidžia lauke, saulėtoje aplinkoje. Svarbu paminėti, kad ne visi akiniai nuo saulės užtikrina vienodą apsaugos lygį. Kad gautumėte visus privalumus, geriausia rinktis akinius nuo saulės, kurie sulaiko 99–100 % UV spindulių ir yra pažymėti kaip „UV 400“ arba „100 % UV apsauga“.

5 populiariausi akinių nuo saulės rėmelių tipai – kokius pasirinkti?

Renkantis tobulus akinius nuo saulės, svarbu atsižvelgti į rėmelių medžiagą. Netinkamas pasirinkimas pagal Jūsų poreikius gali padaryti akinius nuo saulės visiškai nenaudojamais, nepaisant jų naudos. Saulės akinių rėmeliai gali būti gaminami iš įvairių medžiagų, kurių kiekviena turi savo unikalių privalumų ir trūkumų. Šiame skyriuje atidžiau pažvelgsime į įvairias medžiagas, iš kurių gali būti gaminami akiniai nuo saulės, įskaitant plastiką, metalą, acetatą, medieną ir mišrius derinius. Taip pat aptarsime kiekvienos medžiagos privalumus ir trūkumus, kad galėtumėte pasirinkti geriausią variantą pagal savo poreikius ir asmeninį stilių. Taigi skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau apie saulės akinių rėmeliuose naudojamas medžiagas ir lengvai rastumėte sau tinkamiausius akinius, kurias nenusiviltumėte ilgus metus!

1. Plastikiniai rėmeliai

Plastikiniai rėmeliai yra lengvi ir santykinai pigūs, todėl yra populiarus pasirinkimas. Jų taip pat būna įvairių spalvų ir stilių, todėl galite nesunkiai rasti, atitinkančius jūsų asmeninį stilių.

2. Metaliniai rėmeliai

Metaliniai akinių rėmeliai yra patvarūs ir stilingi, jie gali būti pagaminti iš tokių medžiagų kaip titanas, nerūdijantis plienas ar aliuminis. Jie dažnai yra brangesni nei plastikiniai akinių rėmeliai, tačiau jie taip pat yra atsparesni nusidėvėjimui.

3. Acetatas

Acetato akinių rėmeliai yra pagaminti iš tam tikro plastiko, kuris yra patvarus ir lankstus. Gali būti naudojamas ir natūralus acetatas, kuris ypač tinkamas jei turite jautresnę odą. Acetatiniai rėmeliai gali būti skaidrūs, įvairių spalvų ir raštų, todėl jie yra puikus pasirinkimas ieškantiems madingų akinių nuo saulės.

4. Mediniai akiniai nuo saulės

Mediniai rėmeliai yra unikalus ir ekologiškas pasirinkimas. Jie gali būti pagaminti iš skirtingo medžio, įskaitant bambuką ar juodmedį. Dažnai tokie akiniai yra rankų darbo. Tai itin retai sutinkami akinių rėmeliai, kurie nėra tokie praktiški ir įprastai būna brangesni.

5. Mišrių medžiagų akinių rėmeliai

Tai rėmeliai, kurie sujungia dvi ar daugiau medžiagų, tokių kaip metalas ir plastikas arba medis ir plastikas. Juose apjungiami kelių medžiagų privalumai ir tai gali būti geras pasirinkimas ieškantiems stiliaus, kainos ir ilgaamžiškumo balanso.

Renkantis akinius nuo saulės svarbu atsižvelgti į rėmelių medžiagą. Skirtingos medžiagos turi skirtingus privalumus, todėl geriausia pasirinkti tokius akinius nuo saulės, kurie atitiktų jūsų poreikius.

Akinių nuo saulės lęšiai ir jų skirtumai

Kalbant apie akinius nuo saulės, lęšiai yra tokie pat ar net svarbesni, nei rėmeliai. Lęšiai atlieka labai svarbų vaidmenį apsaugant akis nuo žalingų UV spindulių, mažinant akinimą, taip pat prireikus koreguojant regėjimą. Šiame skyriuje atidžiau pažvelgsime į skirtingus saulės akinių lęšių tipus, įskaitant poliarizuotus, veidrodinius, fotochrominius, receptinius ir įvairiai dažytus lęšius. Taip pat aptarsime kiekvieno lęšių tipo privalumus ir trūkumus, kad galėtumėte pasirinkti geriausią variantą pagal savo poreikius ir asmeninį stilių. Taigi skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau apie akiniuose nuo saulės naudojamus lęšius ir galėtumėte tinkamai pasirinkti sau tinkamus akinius.

Poliarizuoti akinių lęšiai

Poliarizuoti lęšiai sumažina akinimą blokuodami šviesą, kuri atsispindi nuo horizontalių paviršių. Jie yra puikus pasirinkimas tokiai veiklai kaip vairavimas ir sportas lauke, nes gali pagerinti matomumą ir sumažinti akių įtampą. Nešiojant akinius nuo saulės su poliarizuotas lęšiais kur kas geriau matysite pro automobilių langus, neblizgės vandens, sniego ar kiti plokšti paviršiai.

akiniai nuo saules poliarizuoti miesto optika

Pakopiniu (gradiento) būdu dažyti akinių lęšiai

Gradiento lęšiai yra tamsesni viršuje ir šviesesni apačioje, palaipsniui pereinant tarp dviejų. Jie yra populiarus pasirinkimas vairuojant, nes leidžia aiškiai matyti pro akinių žemiau esančią lęšių dalį ir užkerta kelią akinimui iš viršaus. Puikus pasirinkimas saulėtoms dienoms norint patogiai matyti ir artimu atstumu.

Įprasti akinių nuo saulės lęšiai

Tai akinių nuo saulės lęšiai, kurie yra tamsinti įvairiais atspalviais, įskaitant mėlyną, žalią, rožinę ir kt. Jie yra populiarus pasirinkimas tiems, kurie nori išreikšti savo asmeninį stilių. Spalvoti lęšiai ne tik suteikia jūsų išvaizdai ryškumo, bet ir gali suteikti tam tikrą apsaugą nuo UV spindulių ir sumažinti akinimą. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad ne visi spalvoti lęšiai užtikrina tokį patį apsaugos lygį kaip ir kitų tipų lęšiai. Jei Jums rūpi jūsų sveikata būtinai rinkitės akinių lęšius su tinkama UV apsauga. Miesto Optika optikose kartu su mūsų partneriais BOD Lenses galime pasiūlyti itin platų dažytų lęšių pasirinkimą.

Veidrodiniai akinių lęšiai

Veidrodiniai lęšiai turi atspindinčią dangą lęšio išorėje, kuri gali sumažinti akinimą ir apsaugoti akis nuo UV spindulių. Jie yra populiarus pasirinkimas užsiėmimams lauke, nes itin sumažina į akis patenkančios šviesos kiekį. Veidrodiniai akinių lęšiai yprastai būna tamsesni už įprastus akinių lęšius nuo saulės ir dažniausiai pasirenkami dėl išskirtinės išvaizdos ir stiliaus.

Fotochrominiai (tamsėjantys) akinių lęšiai nuo saulės

Fotochrominiai lęšiai patamsėja veikiami UV spindulių ir pašviesėja pašalinus UV spindulius. Tai patogus pasirinkimas tiems, kuriems reikalingi akiniai nuo saulės tiek ypač saulėtoms dienoms, tiek esant ne tokiai ryškiai saulės šviesai, nes jie gali automatiškai prisitaikyti prie kintančių sąlygų. Fotochrominiai lęšiai nuo saulės netampa visiškai skaidrūs todėl nereikėtų jų maišyti su paprastais korekciniai fotochrominiais akinių lęšiais skirtų nešioti ir viduje.

Korekciniai akinių nuo saulės lęšiai

Korekciniai arba kitaip receptiniai lęšiai yra saulės akinių lęšiai, pritaikyti koreguoti regėjimo sutrikimus, tokius kaip trumparegystė ar toliaregystė. Jie yra geras pasirinkimas tiems, kuriems reikia regėjimo korekcijos ir tuo pačiu metu nešioti akinius nuo saulės. Įprastai tokie lęšiai užsakomi atskirai ir gali būti pagaminti bet kurio iš anksčiau išvardintų tipų.

Akiniai nuo saulės vyrams ir moterims KODAK artlife

Renkantis akinius nuo saulės svarbu atsižvelgti į poreikius geriausiai atitinkančių lęšių tipą. Įvairių tipų lęšiai siūlo skirtingus privalumus, todėl norėsite pasirinkti tokius akinius nuo saulės, kurie atitinktų jūsų konkrečius poreikius, naudojimo aplinką ir žinoma asmeninius pageidavimus.

Naujiena – akiniai nuo saulės „Kodak“ ir „Artlife“

Džiaugiamės galėdami pranešti apie naują mūsų optikų papildymą: platų spalvingų ir madingų akinių nuo saulės pasirinkimą iš geriausių prekių ženklų, tokių kaip „Kodak“ ir „Artlife“. Kolekcijoje rasite įvairių ryškių atspalvių acetato rėmelių, taip pat klasikinio ir modernaus stiliaus metalinių ar plastikinių rėmelių. Nesvarbu, ar ieškote išskirtinio, ar praktiško aksesuaro, rasite tai, kas tinka jūsų asmeniniam stiliui.

Be išskirtinio dizaino, šie akiniai nuo saulės taip pat siūlo apsaugą nuo UV spindulių, galimi modeliai su poliarizuotais lęšiais, kad Jūsų akys būtų ir liktų sveikos. Tai kam laukti? Užsukite į vieną iš mūsų optikų kur padėsime rasti tobulus akinius nuo saulės, kurie pagerins jūsų išvaizdą ir apsaugo Jūsų regėjimą. Ir nepamirškite peržiūrėti žemiau esančios galerijos, kad pamatytumėte keletą mėgstamiausių modelių.

Norite pasimatuoti? Užsukite į optiką. Mūsų optikos salonus rasite paspaudę nuorodą:

Kilo klausimų?

Nesidrovėkite ir parašykite arba paskambinkite mums! Mielai atsakysime į visus su optika susijusius klausimus.